Okunma

1825

Gelişen iletişim teknolojileri insanların iletişim kurmaları için farklı alternatifleri de onlara sunmaya devam ediyor. Bunu her alanda faydalı görüldüğü muhakkak. İnsanlar kendilerinden kilometrelerce uzaktaki bir başkasıyla iletişimi girebilmekte ve hatta hiç tanımadığı bu insanla sevinçlerini sıkıntılarını ve hatta projelerini paylaşılabilmekte. Bunu ne mahsuru var diyebilirsiniz. Evet bu masum durum aslında zararsız ancak iletişimin içine cinsellik boyutu girince hem sosyal hem de psikolojik sorunlar yaşanmaya başlıyor.

Karşınızdaki insanı görmediğinizden onu Afrodit gibi de hayal edebilirsiniz. Mastürbasyon ve diğer fantezilerinizle doyuma ulaşabilirsiniz. Bu durum sanal ortamda olduğu içinde buna sanal seks dedim. Ancak bunu deneyip sonra cinsel yaşamında aynı hazzı alamayan kişilerde sertleşme uyarılma ve orgazm sorunu yaşanabilir ve sonrasında da tedavilerinin de oldukça uzadığı konusunda psikiyatristlerin görüşleri vardır

Sanal sekste aldatma sayılır mı? Bu tartışılan bir şey ama sanal yapılan şeylerin bir kısmı da bir süre sonra gerçek yaşama taşındığından sorun çıkabilmekte ve eşler arasında geçimsizlikler çıkabilmektedir. Sadece mesajlaşmaların yakalanması ile eşler arasında ortaya çıkan sorunların da evlilik sorunları olarak karşımıza çıktığını görmekteyiz.

Bu konuda henüz ciddi bir çalışma yok ancak sorunlar arttıkça bu konuda sıkıntılar yaşanmaktadır. Yapılacak çalışmalarla da sorunun çözülebileceğini umuyorum.Doğal yaşamdan kopmaya başladığımız son yıllarda eğer sekste sanal olacaksa vah halimize. Bence siz denemeyin.

Sanal Seks ile Aldatmak
Devir iyice değişti. Eskiden eşler kocalarının ceketlerinde saç teli, gömlek yakalarında ruj izi filan arar, eve geç gelmelerinin ardındaki nedenleri araştırırlardı. Oysa artık aldatma işaretleri bilgisayar içerisinde sohbet kayıtlarında, e-postalarda aranabiliyor. Eşler, hiçbir yere gitmeden, oturdukları yerde hatta yanyanayken bile birbirlerini aldatabiliyorlar. Nasıl mı? Tabii ki sanal sohbetler ile. Gecenin geç saatlerinde yaş, cinsiyet vb. soruları sormakla başlayan yazışmalar zamanla birbirine duygularını açmaya ve sanal sekse dönüşerek sessiz sedasız aldatma haline geliyor. Bu tip durumlarda eşinizin ya da sevgilinizin sanal seks yaptığını düşünüyorsanız, erken uyarı işaretlerini dikkate alın.

Uyku düzeni değişir: Sohbet odaları ve sanal seks buluşma yerleri gece geç saatlere kadar pek fazla havaya girmez. O yüzden sanal seks yapan kişi bu etkinliğin bir parçası olabilmek için geç saatlere kadar oturur. Çoğunlukla kişi birden yatağa sabahın erken saatlerinde girmeye, sabahleyin de bilgisayarını bir ya da iki saat erken, işten önce yeni aşk böceğiyle e-posta değiş tokuşu için açmaya başlar. Normalde ağzına kadar e-postalarla dolmuş ileti kutusu birden düzenli olarak temizlenmeye, hatta boşaltılmaya başlar.
Gizlilik ihtiyacı artar: Sevgiliniz ya da eşiniz, sanal dünyada sizi aldatmaya başlarsa, çoğunlukla gerçekleri saklamak için eskisinden daha büyük bir çaba sarfeder. Sanal bir ilişkide, bu girişim genellikle bilgisayar kullanımı ile ilgili daha fazla gizlilik yolu aramaya yöneliktir. Bilgisayar ortalık bir yerdeyken kilitli çalışma odasına taşınabilir, şifresi değişir ya da online etkinliklerini gizlilik içerisinde devam ettirir.
Ev işlerini reddeder: Internet kullanıcısı internette kalma süresini uzattığında evdeki sorumlulaklarını ya da ev işlerini çoğunlukla savsaklar. Samimi bir ilişkide ev işlerini paylaşmak evliliğin temel bir kararı olarak görülür. O yüzden eşlerden biri bunu diğerinin üzerine yıkmaya kalkışır ve ev dışındaki işleriyle meşgul olmaya başlarsa orada tehlike sinyalleri çalabilir. Çünkü evliliğe başka bir ilişki girmiştir.
Yalan söyler: Eşiniz online hizmetler için yaptığı ödemeler nedeniyle kredi kartı faturalarını, sanal aşkıyla yaptığı görüşmeler nedeniyle telefon faturalarını saklar ve telefon faturusanıda internete ödediği miktar konusunda yalan söylemeye başlar. Bütün gün özellikle de gece çok geç saatlerde bilgisayar başında oturup işle ilgili birşeyler yaptığını söyler.

Kişilik değişiklikleri gösterir: Kişi, eşinin internet kullanmaya başladığından beri ne kadar değiştiğini görünce çoğunlukla çok şaşırır. Oysa araştırmacılar internette sanal seks yapan erkeklerin giderek sessiz ve daha ciddi olduğu konusunda hemfikir. Ayrıca sanal seks yapan kişi, ilişkilerinin gidişatı konusunda karşısındakini suçlar.
Sekse ilgisi azalır: Bazı sanal aşklar telefonda sekse ya da gerçek randevulara dönüşür ancak tek başına sanal seks çoğunlukla bilgisayarın karşısına hapsedilmiş kişilerin ortak masturbasyonlarından oluşur. Bir eşin birden bire sekse ilgisi azalırsa, bu ihtiyacını başka bir yerde karşıladığının göstergesi olabilir. Eğer cinsel etkinlikler devam ediyorsa da aldatan eş daha az enerjik, tutkulu, size ve sevişmenize daha az karşılık verir hale de gelebilir.
İlişkiye yatırım yapmayı reddeder: Sanal aşk yaşayanlar, yoğun internet takvimleri izin verse de artık evlilik ilişkilerinin içerisinde olmak istemezler. Akşam yemeğinden sonra bulaşıkları yıkarken sohbet etmek, haftasonu video kaset kiralamak ya da birlikte duş almak gibi alıştıkları ritüellerden kaçınırlar. Birlikte tatil yapma konusunda eskisi kadar heyecanlanmaz, ailevi ya da ilişki ile ilgili konularda uzun vadeli planlar yapmaktan kaçınırlar. Çoğunlukla başkasıyla eğlenir, sanal eşleriyle bir yerlere kaçma fantezileri kurarlar.  Yorumlar

 
Rastgele Konular
Son Eklenenler
memelerim

chat, sohbet odaları, chat odaları

ADANA 'NIN TARİHİ

ZEHİR

Kocam çok isteksiz

http://www.chatadana.com

http://www.chatadana.com

Ferolle Aşk Parfümü

bedava sohbet odaları Chatadana.com

Bedava sohbet odaları Adanasohbet Chatadana.com

 

 
WebMaster : Ahmet Kadir Yalçın

Hosting : Şeker Shell Internet Hizmetleri

Copyright 2010 Her Hakkı Saklıdır. chatadana.com