Okunma

2544

Vajina


Vajina ön-arka duvarları birbiri üzerine katlanmış olarak duran bu yapı olup, doğum eyleminde doğum kanalının yumuşak kısmının yapısında yer alır ve bebeğin başının geçmesine müsaade edecek kadar kolaylıkla esneyebilen en önemli kadın cinsel organlarından biridir.

Vajina nedir? Yapısı nasıldır; Vajina veya diğer ismi ile “hazne” ya da vajen kadın dış genital organı olan vulvadan sonra başlayan , introitus olarak adlandırılan vajina girişi ile başlayan ve serviks yani rahim ağzı ile sonlanan içi boş silindir şeklinde ve normal halde yaklaşık 8-10 santimetre uzunluğunda olan , 3 santimetre genişliğinde bir cinsel yapıdır.Vajinanın içi ruga olarak isimlendirilen düzensiz kırmızı renkte deri kıvrımı şeklinde görülmektedir.

Vajina şekli ve yapısı esneklik gösterir mi


Vajina şekli ve vajinanın yapısı kadından kadına farklılık göstermektedir. Vagina yüksek derecede esneyebilme , genişleme yeteneğine sahip bir organdır. Bu özelliğini anatomik olarak üç katmanından, orta katmanını oluşturan kas katmanına borçludur. Cinsel ilişki , seks esnasında genişliğini ve uzunluğunu içine duhul olan penisin çapına, yapısına ve uzunluğuna göre belli oranlarda arttırabilmektedir.

( vajina resimleri doktornevra.com sitesinden alınmıştır )


Vajina kızlık zarı ile yapı olarak nasıl ilişkilidir?

Vajina kızlık zarı ile anatomik olarak ilişkilidir. Vajina girişi itibarıyle ortalama 1-2 cm içeride kızlık zarı bulunmaktadır. Ayrıca vajinanın hemen başlangıcında kızlık zarı başlamadan hemen önce her iki tarafta Bartholin adı verilen salgı bezleri bulunur ve bunlar cinsel ilişki sırasında vajina girişinin ve vajina duvarlarının kayganlaşmasını sağlar. Kızlık zarı değişik yapıda, çeşitte ve şekilde olmasına rağmen vajinanın yapısı ve görüntüsü değişkenlik göstermez ve kızlık zarında olduğu gibi vajina şekilleri ve hazne, vajina türleri yoktur..

Vajinanın yapısı normal doğumdan nasıl etkilenir? Genişlemiş vajina nedir, ne yapılır?

Normalde ön ve arka duvarları birbiri üzerine katlanmış olarak duran bu genital yapı, doğum eyleminde doğum kanalının yumuşak kısmının yapısında yer alır ve bebeğin başının geçmesine müsaade edecek kadar doğal esner ve genişler. Doğum sonrası vajinanın yapısı bazen bozulur ve bunu düzeltmek için bir çeşit cinsel estetik olan ve vajina estetiği olarak isimlendirilen bir vajina daraltma ameliyatı yapılmaktadır.  Yorumlar

 
Rastgele Konular
Son Eklenenler
chatadana.com msn nickleri ,msn sözleri ,

manzara gifleri hareketli

Sözler Şerefsiz Oldu

Aşkın Kokusu Ter

Asker

http://www.chatadana.com

http://www.chatadana.com

Ferolle Aşk Parfümü

bedava sohbet odaları Chatadana.com

Bedava sohbet odaları Adanasohbet Chatadana.com

 

 
WebMaster : Ahmet Kadir Yalçın

Hosting : Şeker Shell Internet Hizmetleri

Copyright 2010 Her Hakkı Saklıdır. chatadana.com