Okunma

1243

Life Fitness Egzersiz Cihazları Türkiye Distribütörü EKS Dış Ticaret Yöneticilerinden Emre Özdeş, düşük yoğunluklu, düzenli egzersizin uzun vadede yavaş fakat olumlu sonuçlar vereceğini belirterek, "Maksimum fayda sağlanmak isteniyorsa, yoğunluk artışı kontrollü çalışmalar yapılmalıdır" dedi.

Life Fitness Egzersiz Cihazları Türkiye Distribütörü EKS Dış Ticaret Yöneticilerinden Emre Özdeş, düşük yoğunluklu, düzenli egzersizin uzun vadede yavaş fakat olumlu sonuçlar vereceğini belirterek, "Maksimum fayda sağlanmak isteniyorsa, yoğunluk artışı kontrollü çalışmalar yapılmalıdır" dedi.
Özdeş, ANKA'ya yaptığı açıklamada, eve spor cihazı alırken amaçlarını iyi belirlemek gerektiğini, kilo kontrolü için kardiyo, kas yapmak ve sıkılaşmak için de ağırlık cihazlarının önerildiğini söyledi.


-"DÜŞÜK YOĞUNLUKLU, DÜZENLİ EGZERSİZ"-

Riskli kişilerin doktor kontrolünde program hazırlaması gerektiğine dikkat çeken Özdeş, şunları ifade etti:
"Düşük yoğunluklu, düzenli egzersiz uzun vadede, yavaş fakat olumlu sonuçlar verecektir. Maksimum fayda sağlanmak isteniyorsa, yoğunluk artışı kontrollü çalışmalar yapılmalıdır. Tansiyon rahatsızlıklarında ağır kilolarla direnç egzersizleri yapılmamalıdır, kalp rahatsızlıklarında nabız kontrolü olmadan çalışılmamalıdır. Egzersiz ancak ölçülebildiğinde sonuca götürür. Bunun için de nabız etkileşimli interaktif programları bulunan, direnci anlık değiştirerek kullanıcıyı hedef nabızda tutan cihazlar tercih edilmelidir. Bu cihazlar, nabzın normalin üzerinde yükselmesi durumunda direnci azaltır, nabız yine de düşmüyorsa programı sonlandırır."

-"KOŞARKEN EKLEMLERİNİZİ ESNEK ZEMİNLE KORUYUN"-

Özdeş, ev tipi Fitness cihazları arasında en çok koşu bantları tercih edildiğini vurgulayarak, koşu bandında motor gücü ve sessiz çalışmanın önemli olduğunu hatırlattı. Koşu bantlarında esnek zeminin gerekliliğine de dikkat çeken Özdeş, şöyle konuştu:
"Esnek zemin teknolojisi, ilk defa Life Fitness tarafından geliştirilmiş ve flexDeck olarak patenti alınmış bir teknolojidir. Bu özellik eklemlere binen baskıyı yüzde 30 oranında azaltır. Zemin hareket ederken eklemlerinize binen yükü azaltır, kıkırdak dokusunu korur. Bu tür zemine sahip olmayan cihazlarda düzenli egzersiz yapanlarda kıkırdak dokusunun eridiği, deforme olduğu sağlıkçılar tarafından artık biliniyor ve özellikle orta-üst yaş grubu için esnek zeminli cihazlar öneriliyor."
Seçilen cihazda kişinin cinsiyetinin, yaşının, egzersiz geçmişi olup olmamasının büyük önem taşıdığını belirten Özdeş, "Koşu bandı, motorlu bir cihaz olduğundan bant döndüğü sürece kullanıcıyı harekete teşvik eder. Diğer tüm kardiyo cihazlarında ise durum tam tersidir, yani hareket cihaza kullanıcı tarafından verilir. Bu da motivasyonu düşük kullanıcıların çabuk sıkılmasına, uygun egzersiz şiddetini sürdürememesine, dolayısıyla egzersiz hedeflerine ulaşmakta zorlanmalarına neden olabilir" dedi.

-"CROSS-TRAİNER EKLEMLERE BİNEN YÜKÜ EN AZA İNDİRİR"-

Sessiz çalıştığı ve tüm vücut kaslarını tek bir cihazla çalıştırma kolaylığı bulunduğu için "Cross-Trainer"ın da koşu bandı kadar tercih edilen bir diğer kardiyo cihazı olduğunu bildiren Özdeş, dalgasal hareket sunan cihazın, kişinin ağırlığından bağımsız hareket etmesi nedeniyle eklemlere binen yükü en aza indirdiğini söyledi. Bu cihazın, motivasyon sorunu olmayan kullanıcılar için koşu bandına oranla tercih edilebilirliğinin daha yüksek olduğunu kaydeden Özdeş, "Çok fazla eklemin harekete katılması nedeniyle cihazın hareket açıları çok önemlidir. Bir "Cross-Trainer' cihazının, satın alınmadan önce en az 15-20 dakika test edilmesi halinde, ilerde karşılaşılabilecek bel ve sırt ağrısı gibi problemlerin önüne geçilebilir" dedi.
Hareketler arasındaki geçişin pratiklik olması gerektiğini de hatırlatan Özdeş; şunları ekledi:
"Sabit gövdeli sistemlerde hareket çeşitliliği sınırlı olduğu gibi, her boydaki kullanıcıya uygun olmaktan uzaktır. Bu tip cihazlar genellikle kullanıcının eklem açıklığına uymak yerine, kullanıcıyı, eklemlerini cihazın izin verdiği açılarda hareket etmeye zorlayarak sakatlık riskini artırabilirler. Kablolu sistemler ise tamamen kullanıcının eklem hareket yolunu izlediklerinden daha etkili ve güvenlidirler.
Evde egzersiz yapmak için ihtiyacımız olan antrenman modeline ve cihaza yalnız başımıza karar vermemeliyiz. Bu konuda mutlaka yardım almalıyız. Cihaz satın alınırken eğitimli kişilere danışılması gerekiyor. İhtiyacın ve çözümün doğru belirlenmesi, egzersizin hayatın bir parçası haline gelmesi için ilk adımdır. Eğer bu adım doğru atılmazsa sonuç boşa harcanan para ve bundan daha önemlisi vazgeçilen fiziksel aktivite ile kaybedilen sağlıktır."

 

 

Nazlım Chat Sohbet Odaları,Cinsel Sohbet Cinsel Chat
NazlimCafe Sohbet OdaLarına hoş geLdiniz, NazlimCafe Sohbet ...
Sohbetim.Net - Sohbet, Mynet Sohbet, Chat Siteleri, Sohbet Odaları
Cinsel, Sohbet, Cinsel ,Nazlimcafe,Chat Cinsel Sohbet Odaları Sex Sohbet,
Sohbet.Net, Chat, Canlı Sohbet, Mynet Sohbet Odaları
Sohbet, sohbet.net, sohbet odaları, Sohbet odası, chat sohbet,Sohbet44,Malatya,Sohbet44.malatya haberleri,malatya .malatya, malatya sohbet, malatya chat, malatya sohbet odaları, sohbet malatya, malatyasohbet, malatyachat, sohbetmalatya, malatya resimleri,malatya haber,Nazlımcafe, mynet sohbet, sohbet siteleri, sohbet odaları, chat siteleri
hoSSohbeT- Sohbet, Chat, Sohbet Odaları , Sohbet odası
Sohbet Odaları Canlı Sohbet Odaları Sohbet Chat Odaları
Canlı Sohbet Odaları Bedava Sohbet,Sohbet Odaları, Chat Odaları, Sohbet Odası
Sohbet Odaları, Chat Odaları, Sohbet Odası
 Chat, Sohbet, Chat odaları
Malatya Sohbet Malatya Chat Malatya Sohbet Odaları,malatya sohbet44, malatya chat, malatya sohbet odaları, malatya chat siteleri, malatya çet, malatya sohpet, malatya muhabbet.  Yorumlar

 
Rastgele Konular
Son Eklenenler
meke resimleri,

Adana Chat Sohbet Odaları

Özgür Gümüşsoy Sözleri /

Sahte Yüzler

Hareketli Gül Resmi - Hareketli Gül Resimleri...Chat Odası

http://www.chatadana.com

http://www.chatadana.com

Ferolle Aşk Parfümü

bedava sohbet odaları Chatadana.com

Bedava sohbet odaları Adanasohbet Chatadana.com

 

 
WebMaster : Ahmet Kadir Yalçın

Hosting : Şeker Shell Internet Hizmetleri

Copyright 2010 Her Hakkı Saklıdır. chatadana.com